Akademia Rysunku - Grażyna Wesołowska

o zajęciach

„Rysunek jest podstawą różnych sztuk.”Lorenzo Ghiberti
Gimnazjaliści - o zajęciach

Od lat wspieramy nie tylko młodzież licealną zainteresowaną podjęciem studiów architektonicznych, ale także gimnazjalistów, którzy interesują się sztuką rysunku lub pragną rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Wychodzimy naprzeciw młodszym rysownikom, stwarzając im wyjątkową okazję do realizowania poważnego, utrzymanego na wysokim poziomie programu nauki rysunku składającego się ze zróżnicowanych ćwiczeń.
W Akademii Rysunku stosujemy autorski program, rozwijany od 36 lat przez zawodowych architektów - pedagogów, pozwalający młodym uczniom podjąć naukę od podstaw i w wyniku regularnych ćwiczeń stymulujących ich zdolność obserwacji, osiągnąć wysokie warsztatowe umiejętności. Program jest ukierunkowany na trwałe inwestowanie w budowę umiejętności dziecka w perspektywie długoterminowej.
Na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli Akademii Rysunku, młodzież podejmuje, wzorem renesansowych mistrzów, tematy z natury, rozwijające wrażliwość na otaczający świat oraz z wyobraźni, które wpływają na zdolności kreacyjne młodych rysowników. Z każdym ćwiczeniem, uczniowie przechodzą do coraz bardziej złożonych zagadnień, podejmując nowe metody graficzne z szerokiej gamy technik rysunkowych. Uzupełnieniem zajęć są studia z technik malarskich.
Każdego roku w Akademii Rysunku równolegle z grupami gimnazjalnymi uczą się maturzyści, którzy przystępują do egzaminów z rysunku na wyższych uczelniach. W trakcie tych egzaminów rywalizują z ponad 1000 kandydatów i bez wyjątku, na najwyższym poziomie zdają na studia, w Polsce, w Niemczech i Wielkiej Brytanii.