Akademia Rysunku - Grażyna Wesołowska

o zajęciach

„Ci którzy uwielbiają praktykę lecz nie mają wiedzy są jak sternik bez steru i kompasu niepewny do jakiego portu dopłynie. Praktyka bowiem musi zawsze opierać się na solidnej teorii. A najlepszym drogowskazem dla niej jest perspektywa, bez niej bowiem nie wykonasz dobrze żadnego rysunku.”Leonardo da Vinci
Licealiści - O zajęciach

Będąc architektami, wspieramy młodzież klas licealnych zainteresowaną karierą architekta, grafika, projektanta sztuki użytkowej. Prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie.
Oparty na profesjonalnej wiedzy rysunek jest coraz rzadziej dostępny. Podnosząc standardy nauczania od 36 lat realizujemy i rozwijamy autorski, unikalny program nauki.
Program został opracowany przez zawodowych architektów, w oparciu o wieloletnią, dogłębną wiedzę o specyfice egzaminów wstępnych i wymaganiach stawianych kandydatom przez wykładowców wyższych uczelni - również architektów - w Polsce, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii.
Dzięki celowości programu, nauka w Akademii Rysunku zapewnia trwałe i wnikliwe budowanie od podstaw umiejętności i twórczej świadomości kandydata na studia.
Nauka w grupie licealistów jest okazją do intensywnych ćwiczeń rysunkowych w wielu technikach graficznych oraz rozbudzających wykładów.
Na liście uczniów Akademii znajduje się ponad 670 absolwentów klas licealnych.
Każdego roku dołącza do nich grupa maturzystów, która rywalizuje z ponad 2000 kandydatów i bez wyjątku zdaje egzaminy wstępne na najwyższym poziomie. Rozbudzeni etapem przygotowań w Akademii Rysunku, z pasją podejmują studia i otrzymują wyróżnienia uczelni zarówno w trakcie studiów jak i za prace dyplomowe.

Jeśli jesteś uczniem lub rodzicem ucznia, który marzy o zostaniu architektem, ale nigdy nie rysował bądź chce rozwijać swoje naturalne zamiłowanie do rysunku, prosimy o kontakt. Prosimy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.