Akademia Rysunku - Grażyna Wesołowska

o nas

„Pierwszym rysunkiem była linia zakreślona wokół ludzkiego cienia  rzuconego  przez  słońce  na  ścianę.”Leonardo da Vinci
Akademia Rysunku - o nas

Celem Akademii Rysunku jest podniesienie standardów nauczania rysunku. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół oferującą dogłębną i trwałą naukę tym, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Realizujemy ideę niezależnej, współczesnej szkoły, wskrzeszającej humanistyczną  myśl epoki Leonarda da Vinci, Michała Anioła – kształtowania twórczych osobowości. Praca z uczniem opiera się na autorskim, unikalnym programie, stworzonym i doskonalonym od 36 lat, przez architekta Grażynę Wesołowską. Nauczycielami są aktywni zawodowo architekci. Akademia Rysunku mieści się w willi XIX-wiecznej dzielnicy Westend Szczecina, wzorowanej na ekskluzywnych dzielnicach Berlina oraz Londynu. Oferujemy naukę dla młodzieży w wieku 12-19 lat oraz dorosłych, w siedzibie Akademii, a także w niezwykłych miejscach. Na liście naszych uczniów znajduje się ponad 670 absolwentów klas licealnych, którzy przeszli egzaminy wstępne na kierunki architektoniczne w Polsce i za granicą. Program daje możliwości podjęcia nauki od podstaw i osiągnięcie wysokich umiejętności. Nabyte umiejętności z rysunku otwierają drzwi do kariery w architekturze, grafice, rzeźbie, sztukach wizualnych. Akademia Rysunku daje szansę zainteresowanym udziałem w programie, wykorzystania w pełni swojego potencjału.