Akademia Rysunku - Grażyna Wesołowska

Opinie

Agata

Do Akademii Rysunku uczeszczalam dwa lata, rok podczas ostaniej klasy liceum i rok po.Po rocznym kursie bez problemu zdalam egzaminy wstepne na ZUT w Szczecinie i zaczelam przygotowywac portfolio aby aplikowac na uczelnie w Anglii. Z pomoca pani Grazynki udalo mi sie przygotowac piekne portfolio dzieki ktoremu dostalam sie na Cardiff University na wydzial architektury. Jest to bardzo dobra uczelnia, stojaca bardzo wysoko w rankingach szkol architektoniczych w Wielkiej Brytanii. Nawet teraz, gdy studiuje swoj wymarzony kierunek, nabyta wiedza na kursie rysunku bardzo mi sie przdaje i z przyjemnoscia ja wykorzystuje. Gdy teraz mysle o spedzonym czasie w akademii, wspominam go z przyjemnoscia, mimo ze czasami trudno bylo wstac rano na zajecia :) Jestem bardzo zadowolona z faktu ze wzielam udzial w tym kursie i nie zamienilam bym akademii na zadna inna szkole rysunku.

Mateusz

Kiedy pierwszy raz przyszedłem do Akademii Rysunku byłem mile zaskoczony atmosferą panującą w tym miejscu. Dzięki Pani Grażynie uświadomiłem sobie, czym tak naprawdę jest rysunek oraz rozbudziłem w sobie wrażliwość na piękno otaczającego mnie świata. Profesjonalne rady, rzetelne podejście a także ogromna życzliwość i wyrozumiałość Pani Grażyny w stosunku do ucznia są nieocenioną zaletą. Był to najlepszy nauczyciel z jakim mogłem współpracować. Polecam to miejsce wszystkim osobom, które pragną zgłębić tajniki rysunku oraz doświadczyć różnych innych form wyrazu artystycznego.

Viktoria

Dzięki ogromowi czasu włożonego w przygotowanie nas na egzaminy z rysunku i silne ukierunkowanie w stronę rysunku technicznego pomogło mi zrozumieć, że chodzi o coś więcej niż ładny rysunek.Jestem więc wdzięczna za możliwość uczęszczania na kurs, który otworzył mi drzwi na wymażony kierunek jakim jest architektura.

Marta

Akademia Rysunku jest wyjątkowym miejscem. Pani Grażyna zawsze służy pomocą i udziela cennych wskazówek, a co najważniejsze potrafi rozbudzić w uczniu wrażliwość i ciekawość na szczegóły otaczającego go świata przez co staje się on bardziej świadomym rysownikiem. Na zajęciach zawsze panuje miła atmosfera i można poznać wielu ciekawych ludzi. Jednak nie jest to miejsce tylko do nauki rysunku- jako, że przygotowują się tu też osoby chcące zdawać na uczelnie artystyczne pani Grażyna wprowadza również w podstawy malarstwa. Polecam to miejsce tym, co dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem lub chcą rozwijać swoją pasję oraz osobom, które chcą się w rzetelny sposób przygotować do egzaminów z rysunku i malarstwa na wybranych przez siebie uczelniach.

Alicja

Akademia rysunku to z pewnością miejsce warte polecenia. Na zajęcia uczęszczałam zaledwie rok i choć wiedziałam, że może być ciężko, to z pomocą Pani Grażyny zrobiłam ogromne postępy w rysunku. Dzięki świetnie prowadzonym zajęciom i autorskiemu systemowi nauczania udało mi się zrobić niespodziewanie duży postęp. Dostałam się na architekturę na Politechnice Wrocławskiej i jestem pewna, że doświadczenie, które zdobyłam będę wykorzystywać również na studiach.

Klaudiusz

Przez moje 2.5 roku uczestniczenia do Akademii w celu przygotowania się do egzaminu wstępnego na architekturę Politechniki Warszawskiej nie tylko nauczyłem się rysować, widzieć, myśleć jak architekt ale również powiększyć swoje horyzonty. Dzięki kursowi moje portfolio zostało zaakceptowane przez najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii w tym 20 najlepszy na świecie. Przez okres uczestniczenia na zajęcia akademia stała się dla mnie nie tylko miejscem nauki ale również drugim domem, było to miejsce do którego przychodziliśmy rozwijać swoje pasje oraz miejsce ucieczki od całego tego zgiełku maturalnego. Jest to miejsce w którym poznałem świetnych ludzi, przyjaciół, rozwinąłem swoje umiejętności i spędziłem w cudownej atmosferze czas. Wybierając ten kurs przeczytałem w jednej z opinii, że Pani Grażyna traktuje marzenia swoich uczniów jak własne i mając przyjemność pracowania z nią przez te lata obserwując jej zaangażowanie oraz podejście uważam iż to sformułowanie idealnie ją opisuje.

Zuzanna

Do Akademii Rysunku Pani Grażyny uczęszczałam 2 lata, a moim celem było przygotowanie się do egzaminów wstępnych na architekturę do kilku polskich miast. Przyznam szczerze, że zaczynając moją przygodę z rysunkiem dosłownie nie potrafiłam narysować prostej kreski. Po 2 latach ciężkiej pracy progres jest niesamowity. Pani Grażyna od zera nauczyła mnie wszystkich zasad, na których opiera się rysunek. Jej cierpliwość i spokój nawet przy 10 tłumaczeniu jednej rzeczy jest godna podziwu!! Dzięki niej uwierzyłam, że absolutnie każdy może nauczyć się rysować (i to naprawdę dobrze). W ostatnich tygodniach przed egzaminami pomimo matur i natłoku obowiązków Pani Grażyna ciągle "ciągnęła" nas w górę, wymagała więcej, chciała żebyśmy wszystko robili jeszcze lepiej. Pomimo przemęczenia jestem jej za to bardzo wdzięczna, bo do ostatniego momentu nie straciłam motywacji. Jej zaangażowanie w nauczanie rysunku jest godne podziwu, szczerze mogę powiedzieć, że jest to nauczycielka z pasją, której naprawdę na nas zależy i przeżywa egzaminy razem z nami. Warto wspomnieć też o tym jak zajęcia odbywały się w trakcie pandemii - kontakt online był bardzo dobry i nie czuję się jakbym wiele straciła na tym, bo Pani Grażyna była bardzo zaangażowana w to, aby nasz rysunek nie tracił na jakości i nanosiła najmniejsze poprawki. Polecam każdemu z całego serca Akademię Rysunku, był to dla mnie wspaniały i owocny czas.

Mateusz

Serdecznie polecam zajęcia rysunku u Pani Grażyny. Moje pierwsze lekcje rozpocząłem w okresie gimnazjalnym i kontynuowałem je przez całe liceum z myślą o studiach architektonicznych. W akademii rozwinąłem swoją pasję rysunkową oraz poszerzyłem wiedzę w dziedzinie sztuki i architektury. Podczas zajęć Pani Grażyna zawsze wyciągała pomocną dłoń i służyła radą w razie jakichkolwiek wątpliwości - jest to nauczyciel, który w trakcie kursu dawał 100% siebie aby wytłumaczyć i dotrzeć do ucznia. Przed egzaminami rysunkowymi wykonywaliśmy wiele zadań i ćwiczeń przygotowanych przez Panią Grażynę, które zaowocowały u mnie pozytywnymi wynikami m.in. w Warszawie czy Szczecinie. Szczerze polecam to miejsce, jest to jedna z niewielu szkół w Szczecinie, która umożliwia rozwinięcie własnej wizji twórczej pod fachowym okiem.

Ola

Swoją przygodę z rysunkiem zaczęłam w 1 gimnazjum. 6 lat nauki pod okiem Pani Grażyny było czystą przyjemnością. Nauczyłam się poprawnego i świadomego rysunku, ale również niezbędnej wiedzy architektonicznej. Pani Grażyna jest niewątpliwie jedynym nauczycielem jakiego znam, który do swojej pracy wkłada serce i pełne zaangażowanie, a najważniejsze jest to, że Pani Grażynie zależy na naszym dostaniu się na studia nawet bardziej niż nam samym. W momencie chęci poddania się, stawia na nogi i motywuje jeszcze bardziej. Oprócz rysowania martwej natury czy postaci, uczyliśmy się rysunku z wyobraźni, zachowania dobrej perspektywy, różnych konstrukcji. Wiedza natomiast wprowadzana jest stopniowo, by można było ją dobrze przyswoić. Ostatnie miesiące przygotowań do egzaminu na architekturę spędziliśmy nad wykonywaniem różnych ćwiczeń egzaminacyjnych oraz materiałów przygotowanych przez Panią Grażynę. Kurs w Akademii poskutkował wysokimi wynikami z egzaminów w Warszawie, Gdańsku i Szczecinie. Mogę szczerze polecić Akademię Rysunku wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoją pasję pod okiem specjalisty, ale również tym, których marzeniem są studia architektoniczne :)

Karolina

W Akademii Rysunku uczyłam się tylko jeden rok. Wcześniej uczęszczałam na inne kursy rysunku w Szczecinie i mogę krótko powiedzieć, że kurs Pani Grażyny Wesołowskiej jest najlepszy w mieście. Myślę, że nie muszę tego jakoś specjalnie udowadniać. Wyniki z egzaminów wstępnych uczniów Pani Wesołowskiej mówią same za siebie (dzięki kursowi w Akademii udało mi się zająć pierwsze miejsce na egzaminie wstępnym na kierunek architektura i urbanistyka). Owoce nauki u Pani Wesołowskiej dostrzegam nawet teraz - w czasie studiów. Uczniowie po kursie AR dostają najlepsze oceny z zajęć plastycznych i projektowych, wyróżniają się swoją kreatywnością i wiedzą z zakresu rysunku. Jedyne czego naprawdę żałuję po kursie w AR, to tego, że nie zapisałam się na niego wcześniej... Czas jaki spędziłam w Akademii był prawdziwą przyjemnością i z chęcią przeżyłabym go jeszcze raz. Polecam kurs każdemu, kto pragnie spełnić swoje marzenie o studiowaniu architektury czy innego artystycznego kierunku. Pani Grażyna jest osobą, która traktuje marzenia uczniów jak własne i robi wszystko, aby je spełnić.

Kuba

Pani Wesołowska, jak wielu nauczycieli, wymaga od swoich uczniów dużo. Na jej zajęciach nie ma miejsca dla obijanie się, bylejakość, przeczekiwanie lekcji, jak to często ma miejsce w szkole. Wymagana jest sumienność, zaangażowanie i ciężka praca. To łączy panią Wesołowską z innymi nauczycielami. Co ją od nich różni? Oprócz tego, że dużo wymaga, daje dużo od siebie. Na zajęciach jest zawsze w pełni zaangażowana, na jej lekcjach nie marnuje się czasu, praca jest efektywna, do każdego ucznia podchodzi w pełni indywidualnie, cierpliwie poprawia błędy, egzekwuje staranność. Żadna minuta, którą spędziłem na jej lekcjach nie została zmarnowana. Ponadto panią Wesołowską, w przeciwieństwie do wielu innych nauczycieli, szczerze interesuje los uczniów. Jeżeli uczeń wymaga wsparcia moralnego przed egzaminem- otrzyma je, jeżeli uczeń wymaga dodatkowych godzin zajęć przed egzaminem ? otrzyma je. To wyjątkowe wsparcie nie kończy się po zdanym egzaminie. W razie potrzeby, stara się pomagać uczniom w procesie rekrutacji na studia, udziela rad, dzieli się doświadczeniem jej uczniów, którzy przetarli szlaki różnych polskich i zagranicznych uczelni wcześniej. Jeżeli zależy Ci na nauce, która przyniesie efekty, jeżeli chcesz nauczyć się rysować, a nie tylko udawać, że coś potrafisz i, że czegoś się uczysz, jeżeli nie przeraża Cię wizja ciężkiej, ale EFEKTYWNEJ pracy to kurs rysunku u Pani Wesołowskiej jest najlepszym kursem jaki znajdziesz w Szczecinie. Piszę to z całą odpowiedzialnością, gdyż sam byłem uczestnikiem innych kursów, ale dopiero Pani Wesołowska nauczyła mnie rysunku na tyle dobrze, że zdałem wszystkie egzaminy.

Dominika

W Akademii każdy odnajdzie siebie wśród magii sztuki, wyczucia stylu i estetyki, a codzienne problemy, wraz z lękiem przed egzaminem na studia przestaną istnieć. Tutaj nie masz wątpliwości, że jesteś wyjątkowy i z odrobiną wysiłku spełnisz swoje marzenia. Spokojnie, po 6 latach pracy z Panią Grażyną mogę przynać, że jest ona autorytetem w swojej dziedzinie. Za każdym razem gdy obserwuję ją zauważam jak wiele mogę jeszcze osiągnąć. Zajęcia w Akademii zawsze są wymagające i budujące, a nauczycielka wkłada w nie całe serce. Warte uwagi są indywidualne podsumowania prac każdego z uczniów pod koniec lekcji co pozwala na szybszy rozwój umiejętności. Po serii tematów można zauważyć ogromne postępy i łatwość podejmowanego zadania w ostatnich pracach. Wymagane jest również zaangażowanie poza zajęciami, tworzenie form z papieru czy odrabianie zadań domowych. Co więcej, wykazując zainteresowanie nauką można liczyć na otrzymanie dodatkowych lekcji i stypendium. Pani Grażyna zawsze angażuje się emocjonalnie w relacje z uczniami i w konskewencji Akademia zyskuje niepowtarzalną, rodzinną atmosferę, a granica pomiędzy nauczycielem i uczniem zaciera się. Żałuję, że w tym roku kończę moją przygodę z Akademią. Przez wszystkie lata spędzone tutaj otrzymałam niesamowite wsparcie i wiem, że będę mogła na nie liczyć również w następnych latach. Jeśli zależy Ci na kursie, który przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania, możesz śmiało zgłosić się do Pani Grażyny, ona zawsze znajdzie dla Ciebie czas.

Agata

Akademia Rysunku jest jedną z wielu szkół rysunku do jakich uczęszczałam i śmiało mogę powiedzieć, że jest absolutnie najlepsza. Zarówno ja, jak i moi koleżanki i koledzy, na zajęciach z panią Grażyną Wesołowską zostaliśmy świetnie przygotowani do egzaminów wstępnych na architekturę na czołowych polskich uczelniach. Świadczy o tym chociażby fakt, że cała grupa przygotowująca się do egzaminu wstępnego na Politechnikę Warszawską zdała egzamin z rysunku (to jest doszła do drugiego etapu), a ponadto troje z nas zostało przyjętych na ten wydział (w tym jeden uczeń z 3 wynikiem, i ja z 5 w skali kraju). Same zajęcia będę bardzo miło wspominać, aż żal mi kończyć tę wspaniałą przygodę. Zawsze w Akademii panowała bardzo miła i inspirująca atmosfera. Będzie mi brakować spokojnych dźwięków muzyki klasycznej, przy której mogłam realizować się twórczo i zrelaksować po męczącym dniu.

Adam

Akademia Rysunku to zdecydowanie najlepsza szkoła rysunku do jakiej uczęszczałem. Na zajęciach panuje przyjazna, spokojna i sprzyjająca pracy twórczej atmosfera. Przy pełnym zaangażowaniu, z nieocenioną (!) pomocą p. Grażyny, z pewnością każdy dostanie się na wymarzony kierunek studiów. W Akademii nauczyłem się naprawdę ważnych i niezbędnych rzeczy. Ze spokojem zdałem wszystkie egzaminy z pozytywnym wynikiem. W trakcie trwania kursu (jak i po jego ukończeniu) żałowałem, że wcześniej nie zapisałem się do p. Grażyny. Naprawdę szczerze polecam!

Dorota

Na naukę nigdy nie jest za późno. Według zasady buddyjskiej - kiedy uczeń dojrzeje pojawia się mistrz. Chyba tak mogę odebrać moje "przypadkowe" odkrycie Akademii Rysunku pani Grażyny Wesołowskiej. Akademia Rysunku jest znakomitym miejscem nauki przenoszenia wrażliwości na piękno świata na kartkę papieru również w przypadku osób dorosłych, szczególnie tych, które chcą aby ich prace były na poziomie (czytaj: poziomie profesjonalnym). A tak właśnie uczy pani Grażyna; swoją wiedzę i doświadczenie bezboleśnie i motywująco przelewa na uczniów w czasie lekcji, które, jak dla mnie, są tak interesujące i relaksujące, że dosłownie zapominam o bożym świecie. Można powiedzieć, że spełniają wręcz rolę terapeutyczną. Ma w tym swój udział także kotek o imieniu Kotek :) Oglądając prace uczniów pani Grażyny zdumiewa mnie ich piękno. Rysunki te są nawet, w pewnym sensie, lepsze od natury - ponieważ wydobywają z rzeczywistości to czego w naturze można by, w codziennym pośpiechu, nie zauważyć. Też chcę iść w tym kierunku :) Serdecznie dziękuję pani Grażynie za tę możliwość!

Piotr `2011

W swoim życiu mogę wyróżnić trzy najlepsze decyzje, które podjąłem. Do nich należy ropoczęcie nauki w Akademii Rysunku Pani Grażyny Wesołowskiej. W liceum, przy wybieraniu kierunku studiów, architektura budziła we mnie szereg wątpliwości. Dzisiaj, będąc już przyjętym na studia (jak każdy absolwent AR mojego rocznika), jestem pewien, że jest to nauka którą nadal chcę poznawać. Owa pewnośc jest niewątpliwie zasługą P. Grażyny, która stała się dla mnie i wielu innych kolejnym autorytetem spotkanym w życiu. Nauczyła mnie i innych uczniów AR nowego, głębszego i ciekawszego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Nauczono nas nie tylko fachowo rysować i tworzyć, ale przede wszystkim robić to z pasją. W AR panuje twórcza i niemalże rodzinna atmosfera, co bardzo mobilizuje do pracy. Jeśli chcesz nauczyć się porządnego(!) rysunku, poznać ciekawych ludzi, przeżyć przygodę jedyną w swoim rodzaju to nie wahaj się. Zostań uczniem Akademii Rysunku, dołącz do najlepszych i pracuj z Mistrzem!

Kinga

W Akademii Rysunku nauka perspektywy, odpowiedniego prowadzenia ręki, dostrzegania gry światła na obiektach przeplatała się z nauką wiary w swoje własne możliwości. Nigdy nie usłyszałam nieszczerej pochwały lub niezasłużonej nagany. Bardzo cenię to, że Pani Grażyna nie wahała się wskazać mi wszystkich błędów, jakie popełniłam w danej pracy ? robiła to bowiem w sposób, który motywował do dalszej pracy. (Tak, bycie strofowanym bywało tak fajne jak bycie chwalonym) Czasem, nie rozumiejąc do końca, co zrobiłam źle, długo zastanawiałam się nad tym co Pani Grażyna powiedziała na ten temat ?jej zdolność do intrygowania rysunkiem i zachęcanie do kolejnych prób nie pozwalało się wycofać. Najpiękniejszym okresem w Akademii okazały się ostatnie dni przed egzaminem, kiedy umiałam już tyle, by poczuć, że dam sobie radę sama. Strach podczas egzaminu szybko przeszedł, bo przecież uczyłam się u wspaniałego nauczyciela, który przygotował mnie na wszystko. Dlatego wspominam tamten czas jako przednią zabawę. Żeby się przekonać, jak fantastycznym miejscem jest Akademia trzeba spróbować.

Marysia

Po dłuższym poszukiwaniu odpowiedniego kursu rysunku, natknęłam się na Akademię Rysunku. Na pierwszych zajęciach zaskoczyło mnie indywidualne podejście do każdego z uczniów, z czym nie spotkałam się na ż a d n y m z poprzednich kursów. Po kolejnych lekcjach byłam coraz bardziej zadowolona z efektów mojej pracy, ponieważ dzięki Pani Grażynie nauczyłam się nie tylko technik rysunku, ale też zdobyłam szersze spojrzenie na architekturę. To sprawiło, że każde zajęcia były inspirujące i pomogły mi odnaleźć własne poczucie estetyki. Dodatkowo miła i kameralna atmosfera zachęca do pracy i umożliwia wykorzystanie czasu zajęć w stu procentach. Według mnie Akademia Rysunku to jedyny właściwy wybór :)

Ania

Mam przyjemność należeć do grupy absolwentów Akademii Rysunku, do której zgłosiłam się początkowo w jednym celu, aby jak najlepiej zdać egzaminy na Architekturę. Wspominając moją ówczesną decyzję muszę przyznać, że była jedną z najlepszych w moim życiu. Nie wyobrażam sobie innej drogi na studia. Wszyscy absolwenci Akademii Rysunku dostają się na Architekturę, zajmując tym samym pierwsze pozycje na listach przyjętych! Ten kurs nauczył mnie nie tylko rysunku, ale też oczarował sztuką i zainteresował architekturą. Indywidualne podejście nauczycieli sprawia, że każdy czuje się tam jak w domu i z przyjemnością wyczekuje się kolejnych zajęć. Ośmielę się nawet stwierdzić, że spotkania te kształtują również charakter i wyczucie smaku? Nie znam osoby, która kończąc kurs w Akademii Rysunku nie byłaby z niego zadowolona.

Monika

Pierwsze co należy wiedzieć to to, że tutaj nie ma tolerancji dla bylejakości. Miałam okazję odczuć to na swojej skórze na początku, kiedy nie wyrobiłam sobie jeszcze odpowiednich nawyków. Mimo, że chodziłam wcześniej na inne kursy,to nikt nie zwrócił mi wcześniej na nie uwagi. Chociaż pani Grażyna roztacza wokoło siebie aurę ciepła i jest niezwykle sympatyczną osobą, to bezwzględnie egzekwuje porządny rysunek. Powyższe może brzmieć trochę złowieszczo, ale człowiek szybko się przyzwyczaja i może cieszyć się mozliwością pracy nad swoimi umiejętnościami rysunkowymi w ciepłej i wesołej atmosferze. Bardzo dobrze wspominam wyjazd na plener do Berlina. Sprawił on, że spojrzałam na rysunek przede wszystkim jak na przyjemność, a nie rzecz, którą muszę wykonać. Jestem bardzo wdzięczna pani Grażynie także za zaangażowanie, z którym pracowała. Energia, którą wkładała w przygotowanie nas do egzaminu rosła z każdym dniem.

Sylwia

Okres nauki w Akademii Rysunku wspominam wyjątkowo. Pani Gryżyna jest osobą konkretną, rzetelną, a zarazem wyrozumiałą i komunikatywną. Uczy współpracy, wyczucia estetyki, skromności, nagradza za zaangażowanie podczas zajęć, a błędy koryguje z każdym indywidualnie. Na zajęciach panowała luźna, bezstresowa atmosfera i zawsze wiedziałam w jakim celu wykonujemy dane ćwiczenia czy zadania domowe. Gorąco polecam Akademię!

Ania

Długo zastanawiałam się jaki komentarz zostawić na tej stronie i szczerze mówiąc nadal nie mam do końca pomysłu od czego zacząc. Wiem, że na 100% chce polecić Panią Grażynkę tym, którzy myślą o architekturze, wzornictwie, czy innych tego typu kierunkach. Jest to chyba najlepszy nauczyciel rysunku w Szczecinie i całej okolicy, ale nie jestem mistrzem w marketingu, wiec po prostu napisze krótko jakie były plusy wyboru Akademii;) Jestem już prawie po pierwszym semestrze na architekturze i urbanistyce w szczecinie i są 3 rzeczy których jestem pewna: -uczniowie Pani Grażynki prawie jako jedyni wiedzą czym jest perspektywa i poprawny rysunek! Jest to przerażające, ale tak to wygląda. -jeśli chodzi o zajęcia z projektowania na studiach to nie liczcie na nic ze strony wykładowców (jedyne czego doświadczam na tej uczelni z ich strony to zniechęcenie, ale takie ich zadanie), teraz tego nie zrozumiecie, ale uwierzcie- Pani Grażynka jest jedynym nauczycielem rysunku, który nie zostawi was po egzaminie(oczywiście zdanym na 100%). Teraz, kiedy mam problem z projektem wpadam do Akademii z kawałkiem ciasta i otrzymuje pomoc, która jest mi niezbędna! -znajomości z Akademii utrzymują się na studiach (u innych nauczycieli przychodziło się tylko rysować ?od tej do tej?- tutaj przychodziliśmy, czasami zostawaliśmy dłużej, w przerwie popijaliśmy herbatkę, jedliśmy naleśniki, rozmawialiśmy. Atmosfera chyba też jest ważna!) Jednym słowem po prostu DZIĘKUJE!

Magda

Ponad rok temu, po roku nauki rysunku w AR, musiałam, z jakiejś niewyjaśnionej przyczyny, zacząć naukę "rysunku" w innej szkole. To dlatego, że przymierzałam się do Architektury w Krakowie, a jak wszyscy zorientowani wiemy, Wydział Architektury i Urbanistyki na PK do najuczciwszych nie należy... Różne cuda się tam zdarzają, więc trzeba było się zorientować w terenie... Tym sposobem zderzyłam się z brutalnym telefonicznym "musi Pani być na zajęciach co tydzień" z drugiej strony Polski, więc, co było robić? Po pół roku musiałam zmienić taktykę i zrezygnować z nauk p. Grażynki... Nauczyli mnie tam wielu manieryzmów i bynajmniej nie samodzielnego myślenia. W rezultacie 3 osoby w tamtej szkoły zdały egzamin, a jedna jest na studiach (nie, nie dziennych... wieczorowych). O czym to świadczy? W wakacje doznałam olśnienia. Te całe moje eskapady były jedną wielką pomyłką! Dalej próbuję, więc zapisałam się do kolejnej szkoły rysunku, ale jedno moge powiedzieć na pewno: gdybym nie zrezygnowała, dostałabym się na te studia... Moze nie na 100%, ale na 98%, a to dlatego, że zajęcia w AR są niesamowicie rozwijające, ale nie tylko umiejętność obserwacji i rysowania. To co daje ta szkoła, to jakaś magia. W ciągu roku człowiek z kompletnego ignoranta, zmienia się w kogoś, kto potrafi z dużą cierpliwością, szybko i sprawnie przeanalizować problem i stworzyć coś całkiem dojrzałego, co się nadaje do podpisania pod tym. Pani Grażyna jest świetną obserwatorką, widzi doskonale, z czym sobie nie radzimy, czy coś nas gnębi, co jest naszą mocną stroną i uczy jak to wykorzystać w najwyższym stopniu. To, czego mi brakuje w innych szkołach, to nie rodzinna atmosfera, czy ciepła przygana, żeby się wziąć do roboty (choć to też), a raczej pomoc w ukierunkowaniu własnego pomysłu. Polecam AR z całego serca wszystkim! I tym, którzy mają pewność co do tego, że chcą zostać architektami i tym, którzy są niemal przeciwni, ale chcieliby się nauczyć rysować. Ostatecznie nikt nie ukończy kursu bez kiełkującego ziarenka pasji architektonicznej ^^

Patryk

Uczyłem się u Pani Grażyny przez dwa lata. Ciepło wspominam ten czas i jak każdy kto uczęszczał na zajęcia w AR, już tęsknię za nimi. Będzie mi brakowało spotkań, wspólnego rysunku i "małych tradycji" w stylu ciasteczek czy herbatki podczas przerwy. Przez ten czas nauczyłem się nie tylko rysować w sposób, który budzi podziw wśród moich znajomych, lecz także dzięki nauce, którą Pani Grażyna mi przekazała, zupełnie inaczej patrzę na otaczający mnie świat. Szczegóły, które zazwyczaj były tylko niezauważalnym dodatkiem stały się dla mnie bardziej widoczne, zwracam na nie większą uwagę. Jestem pewien, że każdy kto sumiennie uczęszcza na zajęcia i wykonuje polecenia Pani Grażyny, jest w stanie zdać egzamin bez większych problemów. Zapytany przez znajomą, czy gdybym teraz miał decydować się na zajęcia z rysunku, to czy moim wyborem nadal byłaby Akademia Rysunku pani Wesołowskiej, bez wahania odpowiedziałem tak i każdy kto tylko spróbuje rysunku tutaj zrozumie dlaczego tak odpowiedziałem. :)

Marta

Rok nauki w Akademii Rysunku to okres wspanialej pracy, zaszczepiającej pasje. To nie tylko zwykła nauka rysunku, ale także wspaniała twórcza atmosfera, która towarzyszy każdej lekcji, życzliwość i otwartość nauczycieli, nauka wrażliwości i innego patrzenia na świat. Wiedza i umiejętności nabyte podczas kursu są niezwykle przydatne w dalszej drodze. Wspomnienia zaś to bezcenny skarb zachęcający do doskonalenia sztuki rysunku i samego siebie.

Maciej

Prosta sprawa- chcesz się dostać na architekturę? Nie zastanawiaj się dłużej, to jest to miejsce. Na dodatek przychodzi się tu nie z obowiązku, ale z własnej woli. Miła atmosfera, połączenia pożytecznego z pożytecznym. I przyjemnym. Polecam!

Ola

Nauka w Akademii Rysunku to nie tylko zdobywanie umiejętności poprawnego przedstawianie otaczającego nas świata, ale także nabywanie zdolności do obserwacji, wnikliwego analizowania tematu, odkrywanie własnej wrażliwości artystcznej.To także radość z postępów i rozwoju oraz praca z wspaniałym nauczycielem. A poza tym to niezwykły czas, spędzony w miłej atmosferze, wśród ciekawych ludzi, będący drogą do realizacji marzeń i planów.

Maciej

Dziękuję najmocniej... zainspirowała mnie Pani !

Fan Rocka i Akademii

Moim zdaniem Akademię doskonale definiują tytuły rockowych klasyków, które z pewnością każdy z Was zna. Po pierwsze Don't Stop Believin', że nie zdasz, bo z pomocą Pani Grażyny na pewno zdasz. Po drugie My Way, bo w Akademi uczą jak nigdzie indziej, po swojemu, we wspaniałej atmosferze i najlepiej jak tylko można. Po trzecie Somebody to love, a raczej something, bo tu znajdziesz pasję, którą pokochasz dzięki tym zajęciom. I nie ważne jest to, że może uważasz, że nie masz talentu. Każdy go ma, a Akademia pozwoli Ci zobaczyć Twoje True Colors. Tak więc, Don't worry( be happy). Akademia pomoże wam okazać, że I Love Rock'n'roll, a raczej rysunek.

Asia

Dwa lata, jakie spędziłam w Akademii Rysunku były dla mnie nie tylko okresem nauki, ale także wielkiej przygody, która zaowocowała dla mnie czymś o wiele ważniejszym i piękniejszym, niż tylko zdany egzamin wstępny. Przez całe życie szukałam pasji, czegoś, co będzie sprawiało mi absolutną i niepodważalną przyjemność, przez co próbowałam różnych rzeczy, które niestety zawsze okazywały się w tej kwestii niepełne. Dopiero Pani Grażyna uświadomiła mi, jak wielką magię ma w sobie rysunek, ile wnosi do naszego życia, zarówno jako umiejętność niezbędna każdemu studentowi architektury, jak i każdemu człowiekowi wrażliwemu na piękno - że obserwując świat kształtujemy własną wyobraźnię i siebie, naszą otwartość na formę. Dodatkowo chciałabym zaznaczyć, że nigdy nie spotkałam się z równie wielkim zaangażowaniem ze strony żadnego nauczyciela przez wszystkie lata mojej edukacji w szkole i poza nią, za co serdecznie dziękuję Pani Grażynie, której praca, profesjonalizm, a zarazem ogromne ciepło pozostaną dla mnie nieocenioną wartością, gdyż - jak napisał Piotr - zajęcia w Akademii to naprawdę nauka u samego Mistrza! :)

XXX
roll dice captcha